GYTOA Events

GYTOA Officials

GYTOA Need Officials

GYTOA Events

GYTOA Events

GYTOA Events

GYTOA Events

GYTOA Events

GYTOA Events

GYTOA Events

GYTOA Events

Area Track Meets

 

GYTOA Senior Track Athletes of the Year

Mahoning County Boys
Mahoning County Girls
Year
Columbiana County Boys
Columbiana County Girls
Rob Lozier, West Branch Anita Mancini, Canfield 2017 Jacob Pancake, East Palestine Lindsay Baker, East Liverpool
Andrew Hallof, Canfield Courtney Cyrus, Springfield
2016
Michael Reiner, Wellsville Emily Ellyson, United
Joe Harrington, Austintown Fitch
Nicollette Kreatsoulas, Poland
2015
Riley Fillman, United
Alyssa Wright, Salem
Sam Ortz, Austintown Fitch
LaVonte Powell, Ursuline
2014
Zach English, East Liverpool
Shartece Taylor, Wellsville
Andrew O'Leary, South Range
Sage Spottleson, Poland
2013
Anthony Shivers, Salem
Ciera Trybend, Salem
Stephen Lyons, Springfield
Kelly Hynes, Lowellville
2012
Jake DiCello, East Palestine
Abbie Kopscak, Leetonia
Wayland Andrews, Austintown Fitch
Ali Tolich, Austintown Fitch
2011
Mike King, Salem
Clarissa Perkins, Leetonia
Dustin Brode, Canfield
Taylor Kring, West Branch
2010
Nick Melone, Columbiana
Maggie McIlvain, East Liverpoool
Corey Linsley, Boardman
Emilee Zetts, West Branch
2009
Jakob Leon, Crestview
Victoria Bates, United
James Allen, Yngst. East
Ashley Galbraith, Struthers
2008
Jordan Johnson, United
Sarah Brobeck, Salem
Nick Pederzoli, Mooney
Alex Rathburn, Western Reserve
2007
Jeremiah Folger, Salem
Emily Goerig, Leetonia
Mike Mazerik, Mooney
Latalia Jones, Chaney
2006
LeShawn Hunt, Beaver Local
Charity Montford, Salem
Nick Panezich, Springfield
Colleen Moran, Poland
2005
Dan Kinsey, Beaver Local
Malorie Valentine, Leetonia
Luke McLuggage, Jackson-Milton
Emily Wollett, Canfield
2004
Pat Woods, Beaver Local
Paula Ferry, Beaver Local
Cameron Widget, Chaney
Anna Marie Ricciardi, Western Reserve
2003
Scott Weiser, Beaver Local
Tynetta Anderson, East Liverpool
Steve Vallos, Boardman
Marian Steele, Austintown Fitch
2002
Derek Garrod, Columbiana
Alexandra Casi, East Palestine
Drew Frum, Poland
Kim Nemergut, South Range
2001
Scott Kyser, Leetonia
Emily Williams, Beaver Local
Pete Modelski, Poland
Jeanette Santiago, Canfield
2000
Jeff McCartney, Lisbon
Beth Ann Kiliany, Leetonia
Steve Ballard, Ursuline
Shayla Lewis, Mooney
1999
William Pancake, Beaver Local
Angela Rank, Salem
Jeff Conklin, Boardman
Adrianne Blewitt, Boardman
1998
Nate Schimdt, Columbiana
Cris Heim, United
Rich Purdy, Jackson-Milton
Kelly Leonard, Canfield
1997
Chad Stoffer, United
Lisa Claypool, East Liverpool
Pat Tofil, Lowellville
Andrea Cohol, Austintown Fitch
1996
Pat Boggs, East Palestine
Amanda Davidson, Wellsville
Marcus Harris, Yngst.East
Rachael Parrish, Chaney
1995
Jeremy Athey, Southern
Amanda Mueller, Lisbon
Jason Frazier, Canfield
Erica Ferri, Springfield
1994
Collin Kinsey, Wellsville
Karie McDevitt, Crestview
John Densevich, Austintown Fitch
Nicole Stevens, Canfield
1993
Travis Foster, East Palestine
Laurie Punch, Wellsville
Jason Wertz, Canfield
Nicole Powell, Yngst. South
1992
Mike Rea, Salem
Tracy Blackburn, Southern
Pat Humphrey, Rayen
Stacy Nye, Canfield
1991
Brent Hall, United
Theresa Kaine, Salem
Chaka Wallace, Austintown Fitch
Tami Smith, West Branch
1990
Dave Tatarek, East Palestine
Amie Erath, Salem
Joe Santiago, Austintown Fitch
Julie Victor, Austintown Fitch
1989
Matt Medford, Salem
Sara Leffler, Salem
Tim Caffey, Ursuline
Laurie Gomez, Boardman
1988
Ron Pullie, Wellsville
Julie Williamson, Beaver Local
Harry Seymour, Campbell Memorial
Wilma DePiore, Ursuline
1987
Brian Hall, United
Vickie Pullie, Wellsville
Dave Roberts, Boardman
Nyarinda Aduma, Yngst. East
1986
Brian Coffee, United
Lynda Salter, Wellsville
Pat Musolino, Lowellville
Lisa Ryan, Austintown Fitch
1985
Kurtis Brooks, Leetonia
Tracy Esterly, Salem
Dave Ritter, Boardman
Pam Arnold, Austintown Fitch
1984
Chris Groubert, Crestview
Leigh Ann Riddle, East Palestine
Steve Dorbish, Austintown Fitch
Patty Metzler, Jackson-Milton
1983
John Briceland, United
Kim Augur, East Liverpool
Scott West, Canfield
Darla Pitt, Jackson-Milton
1982
Greg Pshaniak, Salem
Tawnya Bologram, Letonia

© 2009-2015 - Greater Youngstown Track Officials Association - All Rights Reserved
Website Designed by Joshua J. Bodnar and Maintained by John Daubenspeck